Lasik Kartalgöz Ameliyatı Lenslerinden Kurtardı

0
940

VOLEYBOL Milli Takımı ve Vakıfbank’ın başarılı smaçörü Güldeniz Önal Paşaoğlu’na, Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde “Kartalgöz” (Eagle Eye) ameliyatı yapıldı. Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonrası lenslerinden kurtulmanın sevincini yaşayan Güldeniz Önal, “Kaşkaloğlu Göz Hastanesine kontrole geldiğimde gözleriminlazer ameliyata uygun olduğunu söylediler.  Ameliyattan sonra , lensten kurtuldum. Duydum ki, bu ameliyatın bir adı da ‘kartalgöz’ şimdi ben de sahalarda kartal gözümle daha etkili olacağım” dedi.

Lazerle yapılıyor

Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu şu bilgileri verdi: “Lasik ameliyatı dünyada en çok tercih edilen lazer cerrahisidir. Tedavinin toplam süresi yaklaşık 15 dakikadır. Lazerin uygulanma süresi ise sadece 15-20 saniyedir. Tedaviden sonra gözlerin kapatılmasına veya hastanın hastanede kalmasına gerek yoktur. Miyop, hipermetrop,astigmat gibi kırma kusurlarına bağlı görme problemlerinde etkili olan operasyondan birkaç saat sonra görme keskinliği artmaya başlar. Operasyonun
güvenilirliği, lazer cihazının üstünlüğü ile ilişkilidir. Operasyon sonucunda gözlüğe ve lense bağımlılık ortadan kalktığı için daha konforlu bir hayat başlar.”

Lasik nedir? 

Lasik miyop, hipermetrop ve astigmatı düzeltir. Lasik sonrası numarada geri dönüş ya olmaz ya da yüksek numaralarda çok az olur. Her iki göz aynı anda ameliyat olabilir. Hastaneye yatış gerekmeden günü birlik gerçekleşebilir. Hastalar 24 saat içinde gunlük aktivitelerine dönebilirler.