Katarakt Ameliyatı ile 10 dakikada katarakttan kurtulun

0
967

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hülya Bolu, İzmir’de 15 yıldır hizmet veren Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde katarakt rahatsızlığının sadece 10 dakikalık katarakt ameliyatı ile tedavi edilebildiğini söyledi.

Gözlük Kullanımına SON

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi göz doktorlarından Op. Dr. Hülya Bolu, genelde ileri yaşlarda görülen kataraktta, gelişen teknoloji yardımıyla hızlı ve etkili sonuçlar elde ettiklerini söyledi. Göz merceğinin zamanla özelliğini yitirdiğini ve katarakt rahatsızlığına yol açtığını anlatan göz hastalıkları uzmanı Hülya Bolu, gözün içindeki merceği temizleyerek, yeni bir yapay mercek yerleştirdiklerini, başarı oranının çok yüksek olduğunu dile getirdi. Doktor hatasını ve ameliyatta oluşabilecek komplikasyonları sıfıra indiren Femtosaniye lazercihazıyla ameliyatlar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Op. Dr. Hülya Bolu, “Göz içine, multifocal dediğimiz lens yerleştirerek hastayı katarakttan tamamen kurtarıyoruz.  Katarakt Ameliyatı 10 dakika sürüyor ve hasta ertesi gün normal yaşantısına dönebiliyor.” dedi.

Katarakt ameliyatı sonrasında pekçok hastanın gözlük sorunlarının da ortadan kaldırıldığına dikkat çeken Göz Doktoru Hülya Bolu, “Günümüzde gelişen multifocal lens teknolojisi ve kısa süren lazerli katarakt ameliyatısayesinde, hastaların diğer görme kusurları da tedavi edilebiliyor. Böylece kişi, gözlüksüz yeni bir yaşama başlayabiliyor.”